Gorozhup është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurisht.

Gorozhup
Gurisht
Fshat
Vendndodhja
Gorozhup is located in Kosova
Gorozhup
Gorozhup
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 35″ Veri

20° 32′ 49″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto