Gouda është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 18.1 km² dhe popullsi 71167 banorë[1]. Gouda është kryeqendra e komunës.

Gouda
Flamuri i Gouda
Stema zyrtare e Gouda
Popullsia
 • Gjithsej71.167
Faqja zyrtarewww.gouda.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto