Grave është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 28.04 km² dhe popullsi 12900 banorë[2]. Grave është kryeqendra e komunës.

Grave
Flamuri i Grave
Stema zyrtare e Grave
Popullsia
 • Total12.900
Faqja zyrtarewww.grave.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto