Grazhdaniku

fshat të Kosovë

Grazhdanik është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Grazhdanik
Fshat
Vendndodhja
Grazhdanik is located in Kosova
Grazhdanik
Grazhdanik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 55″ Veri

20° 39′ 41″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto