Groesbeek

fshat në Hollandë

Groesbeek është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 44.12 km² dhe popullsi 18853 banorë[1]. Groesbeek është kryeqendra e komunës.

Groesbeek
Flamuri i Groesbeek
Stema zyrtare e Groesbeek
Popullsia
 • Gjithsej18.853
Faqja zyrtarewww.groesbeek.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland