Gruda e Re është një fshatkomunën Rrethinatrrethin e ShkodrësShqipërisë.

Gruda e Re

Historia

Redakto

Ikanakë nga Gruda pas përcaktimit të kufijve dhe fatkeqësisë së mbetjes të trevave shqiptare në territorin e Malit të Zi, u vendosën në afërsi të Shkodrës duke formuar fshatin e Grudës së Re.[1]

Referime

Redakto
  1. ^ Elsie, Robert (2015). The Tribes of Albania: History, Society and Culture. I.B.Tauris. fq. 40. ISBN 978-1-78453-401-1. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)