Gubbio është qytet dhe komunë në skajin verilindor të provincës së Peruxhias (Umbria). Gjendet në gropën më të ulët të malit Ingino, një mal i vogël në Apenine.[nevojitet citimi]

Gubbio
Location of Gubbio
Popullsia
 • Total32.998
Faqja zyrtarewww.comune.gubbio.pg.it