Hape menynë kryesore
Guelders në 1350

Guelders ose Gueldres është një rajon historik, më vonë dukat i Perandorisë së Shenjtë Romake e gjendur në vendet e ulëta.

Shiko edheRedakto

  Commons: Guelders – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale