Guido Westerwelle

politikan gjerman

Guido Westerwelle (shqiptimi: Gido Vestavelë) (27 dhjetor 1961 - 28 mars 2016) ishte politikan gjerman. Ai ishte ministër i punëve të jashtme në kabinetin e dytë e kancelarës Angela Merkel dhe si zëvendës i kancelarës nga viti 2009 deri në vitin 2011.

Gido Vestavelë gjatë takimit të tij me Carl Bildt

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Guido Westerwelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale