Höri është qytet në Zvicër, në kantonin e Zyrihut.

Höri
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4,85 km2
Popullsia 2 448 banorë ((31. dhjetor 2007))
Dendësia 504,7 banorë/km2
Faqja Zyrtare http://www.hoeri.ch/de/

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

EdukimiRedakto

ArtiRedakto

SimboletRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

https://web.archive.org/web/20080329051247/http://www.hoeri.ch/de/