Haaksbergen është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 105.48 km² dhe popullsi 24482 banorë[1]. Haaksbergen është kryeqendra e komunës.

Haaksbergen
Haaksbergen centrum.jpg
Flamuri i Haaksbergen
Stema zyrtare e Haaksbergen
Popullsia
 • Gjithsej24.482
Faqja zyrtarewww.haaksbergen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Overijssel