Hamilton është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 1138.11 km² dhe popullsi 504559 banorë.[1]

Hamilton
qytet
Hamilton-5145.jpg
Flamuri i Hamilton
Popullsia
 • Total504.559
Faqja zyrtarewww.myhamilton.ca/

ReferimetRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Hamilton – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario