Hardenberg është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 317.24 km² dhe popullsi 59016 banorë[1]. Hardenberg është kryeqendra e komunës.

Hardenberg
Flamuri i Hardenberg
Stema zyrtare e Hardenberg
Popullsia
 • Gjithsej59.016
Faqja zyrtarewww.hardenberg.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Overijssel