Hareid është një komunëqarkun Møre og Romsdal, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 82 km² dhe popullsi 4720 banorë[1].

Hareid
Stema zyrtare e Hareid
Popullsia
 • Gjithsej4.720
Faqja zyrtarewww.hareid.kommune.no

Demografia Redakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

  •   Commons: Hareid – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme Redakto