Møre og Romsdal

Møre og Romsdal është një qarkrajonin VestlandetNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 15113.67 km² dhe popullsi 256133 banorë[1].

Møre og Romsdal
Stema zyrtare e Møre og Romsdal
Popullsia
 • Gjithsej256.133
Faqja zyrtarewww.mrfylke.no

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

Lidhje të jashtme Redakto