Harvey Korman lindi më 15 Shkurt, 1927Chicago, Illinois si Harvey Herschel Korman dhe vdiq më 29 Maj, 2008Los Angeles, Kalifornia. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Harvey Korman
HARVEY KORMAN 2001.jpg
Korman, 2001
Informacione personale
Ditëlindja 15 Shkurt, 1927
Vendlindja Chicago, Illinois, SHBA
Ditëvdekja 29 Maj, 2008
Vendvdekja Los Angeles, Kalifornia, SHBA
Bashkëshort(ja) Mary Anne Dalton
(1961–1978)
Charlene Fusco
(1984–2008; vdekja tij)
Kombësia Amerikan

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Harvey Korman – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.