Hearst është një qytetDistrikti Cochrane, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 98.73 km² dhe popullsi 5090 banorë.[1]

Hërst
Pamje nga Hërst
Pamje nga Hërst
Popullsia
 • Gjithsej(2.011) 5,090
{{{postal_code_type}}}
P0L
Faqja zyrtarewww.hearst.ca

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Hearst – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario