Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Heerde (kthjellim).


Heerde është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 80.39 km² dhe popullsi 18329 banorë[1]. Heerde është kryeqendra e komunës.

Heerde
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Heerde.svg
Pamje nga Heerde

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Heerde
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°24′00″V 6°04′00″L / 52.4°V 6.0667°L / 52.4; 6.0667 (Heerde)Koordinatat: 52°24′00″V 6°04′00″L / 52.4°V 6.0667°L / 52.4; 6.0667 (Heerde)
Sipërfaqja 80,39 km2
Popullsia 18.329 banorë 2010
Dendësia 228 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 038, 0578
Kodi Postar 8180-8181, 8190-8191, 8193-8194
Kodi statistikor 0246
Vendndodhja
Heerde is located in Hollandë
Heerde
Heerde
Heerde – harta_foto
www.heerde.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland