Henry Franklin Winkler lindi më 30 tetor, 1945. Është një aktor amerikan.

Henry Winkler
Henry winkler @ wizard world nyc experience 2013.jpg
Winkler, 2013
Informacione personale
Ditëlindja 30 tetor, 1945
Vendlindja Manhattan, Nju Jork, SHBA

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Henry Winkler – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.