Hercegovë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurbardh.

Hercegovë
Gurbardh
Fshat
Vendndodhja
Hercegovë is located in Kosova
Hercegovë
Hercegovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 584 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 2″ Veri

20° 52′ 0″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto