Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Het Bildt (kthjellim).


Het Bildt është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 116.51 km² dhe popullsi 10908 banorë[1]. Sint-Annaparochie është kryeqendra e komunës.

Het Bildt
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Het Bildt.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Sint-Annaparochie
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°17′36″V 5°38′58″L / 53.2933°V 5.64944°L / 53.2933; 5.64944 (Het Bildt)Koordinatat: 53°17′36″V 5°38′58″L / 53.2933°V 5.64944°L / 53.2933; 5.64944 (Het Bildt)
Sipërfaqja 116,51 km2
Popullsia 10.908 banorë 2010
Dendësia 93,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0518
Kodi Postar 9047, 9075 - 9079
Kodi statistikor 0063
Sint-Annaparochie is located in Hollandë
Sint-Annaparochie
Sint-Annaparochie
Het Bildt – harta_foto
www.hetbildt.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Friesland