Hideto Suzuki (lindur më 7 Tetor 1974) është një ish-futbollist japonez.

Hideto Suzuki
Të dhënat vetjake
Emri i plotëHideto Suzuki
Datëlindja (1974-10-07) 7 tetor 1974 (49 vjeç)
VendlindjaHamamatsu, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1993–2009Júbilo Iwata
Karriera ndërkombëtare
1997Japonia1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kombëtarja

Redakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat

Redakto
Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme

Redakto