Hilvarenbeek është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 96.48 km² dhe popullsi 14984 banorë[1]. Hilvarenbeek është kryeqendra e komunës.

Hilvarenbeek
Flamuri i Hilvarenbeek
Stema zyrtare e Hilvarenbeek
Popullsia
 • Total14.984
Faqja zyrtarewww.hilvarenbeek.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto