Hinojosa del Duque

komunë në Spanjë

Hinojosa del Duque është një komunëSpanjë, në provincën Los Pedroches, në Andalusia. Hinojosa del Duque ka 7126 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 531.47 km2.

Hinojosa del Duque
Town Hall.
Town Hall.
Popullsia
 • Total7.126
Faqja zyrtarewww.hinojosadelduque.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto