Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hof van Twente (kthjellim).


Hof van Twente është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 215.44 km² dhe popullsi 35464 banorë[1]. Goor është kryeqendra e komunës.

Hof van Twente
—  komuna  —
stema_figuraHof van Twente vlag.svg
Pamje nga Hof van Twente

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Goor
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°14′11″V 6°35′25″L / 52.236315°V 6.590252°L / 52.236315; 6.590252 (Hof van Twente)Koordinatat: 52°14′11″V 6°35′25″L / 52.236315°V 6.590252°L / 52.236315; 6.590252 (Hof van Twente)
Sipërfaqja 215,44 km2
Popullsia 35.464 banorë 2010
Dendësia 164,61 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0547, 074
Kodi Postar 7470-7479, 7490-7499
Kodi statistikor 1735
Vendndodhja
Goor is located in Hollandë
Goor
Goor
Hof van Twente – harta_foto
www.hofvantwente.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Overijssel