Hotelet Hilton janë një nga zinxhirët e hoteleve më të mëdha në botë.

Hilton Hotels Corporation është një kompani amerikane me seli në Beverly Hills, Kalifornia.

WeblinksRedakto

  Commons: Hilton hotels – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Kategorie:Sipermarrje (Kalifornia)