Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Houten (kthjellim).


Houten është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 58.98 km² dhe popullsi 47957 banorë[1]. Houten është kryeqendra e komunës.

Houten
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Houten.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Houten
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°01′34″V 5°10′22″L / 52.02611°V 5.172778°L / 52.02611; 5.172778 (Houten)Koordinatat: 52°01′34″V 5°10′22″L / 52.02611°V 5.172778°L / 52.02611; 5.172778 (Houten)
Sipërfaqja 58,98 km2
Popullsia 47.957 banorë 2011
Dendësia 813,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 030
Kodi Postar 3990-3999
Kodi statistikor 0321
Houten is located in Hollandë
Houten
Houten
Houten – harta_foto
www.houten.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Utrecht