Huell Howser lindi më 18 tetor, 1945Gallatin, Tennessee si Huell Burnley Howser dhe vdiq më 7 janar, 2013Palm Springs, Kalifornia. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Huell Howser
Huell Howser Nisei Week Grand Parade 2007.jpg
U lind në
Huell Burnley Howser

18 tetor, 1945
Vdiq7 janar, 2013
KombësiaAmerikan
TitulliHowser, 2007

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Huell Howser – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.