Huelva është një provincë e komunitetit autonom Andalusia, në Spanjë. Huelva ka një popullsi prej 483,792 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10,148 km2.

Provinca Huelva
Popullsia
 • Gjithsej483.792
Emri i banorëvespanjisht: [Huelvano/a] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto