Iaşi është qyteti i Rumunisë.

Iaşi
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 120,62 km2
Popullsia 300.888 banorë
Dendësia 3317 banorë/km2