Ibestad është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 241 km² dhe popullsi 1696 banorë[1].

Ibestad
Hamnvik.JPG
Stema zyrtare e Ibestad
Popullsia
 • Gjithsej1.696
Faqja zyrtarewww.ibestad.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Ibestad – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto