Igualeja

komunë në Spanjë

Igualeja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serrania de Ronda, të provincës Málaga, në Andalusia. Igualeja ka 958 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44 km2.

Igualeja
Komunë
Vendndodhja
Igualeja is located in Spanjë
Igualeja
Igualeja

Koordinatat: 36°38′V 5°7′P / 36.633°V 5.117°P / 36.633; -5.117

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Serrania de Ronda
Kryetari i Bashkisë Francisco R. Escalona Macías
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44 km2
Lartësia 706 m (m.n.d.)
Popullsia 958 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Igualejeños
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.igualeja.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto