Isabella Karle (e lindur më 2 dhjetor, 1921) është një akademike, kimiste dhe shkencëtare nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Isabella Karle
Isabella Karle 2009.jpg
U lind(1921-12-02)2 Dhjetor, 1921
Detroit, SHBA
ShtetësiaShtetet e Bashkuara të Amerikës
ArsimiUniversity of Michigan
Punësimiakademike, kimiste dhe shkencëtare

JetaRedakto

Isabella Karle lindi më 2 dhjetor 1921, në Detroit, Shtetet e Bashkuara. Ajo ka diplomuar në Universitetin e Michiganit.

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto