Ismail Morina

futbollist shqiptar

Ismail Morina (lindi më 1 prill 1990) është futbollist kosovar. Që nga korriku 2016, ai luan në skuadrën SV Fortuna Regensburg.

Ismail Morina
Të dhënat personale
Emri i plotëIsmail Morina
Data e lindjes1 janar 1990
Vendi i lindjesKaçanikë, Kosovë
Gjatësia1.75m
PozicioniSulmues
Karriera në rini
SpVgg Greuther Fürth
-2009SSV Jahn Regensburg
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–20101.FC Bad Kotzting33(15)
2010SpVgg Weiden8(5)
2011SSV Jahn Regensburg2(0)
2011–2012Bahlinger SC26(11)
2012SV Seligenporten5(0)
2013–2014SV Fortuna Regensburg41(23)
2014–2015TSV Bogen21(4)
2015-20161. FC Bad Kötzting34(28)
2016-SV Fortuna Regensburg9(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jeta personaleRedakto

  • Vëllai i tij është futbollistë Petrit Morina.
  • Kushërirët e tij janë futbollistë Alban Morina, Arber Morina, Fisnik Morina & Hasan Morina.