Ivajë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë.

Ivajë
Fshat
Vendndodhja
Ivajë is located in Kosova
Ivajë
Ivajë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 829 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 11′ 40″ Veri

21° 13′ 58″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto