thum

Ivan Mestroviq lindi më 15 gusht 1883 në Vrpolje, Kroaci - vdiq më 16 janar 1962, ishte skulptor dhe arkitekt kroat .

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Ivan Meštrović – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.