Jabllanica (Prizren)

fshat në Kosovë

Jabllanicë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Jabllanicë
Fshat
Vendndodhja
Jabllanicë is located in Kosova
Jabllanicë
Jabllanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 1146 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 15″ Veri

20° 46′ 5″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto