Jano Ananidze (gjeorgjeze: ჯანო ანანიძე, lindur më 10 tetor 1992Kobuleti), është futbollist gjeorgjian që momentalisht luan për klubin rusisht të F.K. Spartak Moska. Ai ka luajtur nëntë ndeshje për kombëtarja gjeorgjiane e futbollit.

Jano Ananidze
Jano_Ananidze_2019.jpg
 emri = Jano Ananidze
Të dhëna personale
Datëlindja (1992-10-10) 10 Tetor, 1992 (28 vjeç)
Vendlindja Kobuleti, Gjeorgji
Pozicioni Mesfushorë ofenzivë
Të dhëna mbi klubin
Klubi i tanishëm F.K. Spartak Moska
Numri 7
Klube profesioniste
Vitet Klubi Ndeshje (Gola)
2009– F.K. Spartak Moska 98 (12)
Kombëtarja**
Vitet Shteti Ndeshje (Gola)
2009– Gjeorgjia 32 (4)

Shiko dhe këtëRedakto

  Commons: Zhano Ananidze – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.