Janosh është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Janosh
Fshat
Vendndodhja
Janosh is located in Kosova
Janosh
Janosh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 6″ Veri

20° 25′ 1″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto