Jean-Paul Belmondo

aktor francez (1933–2021)

Jean-Paul Belmondo (9 prill 1933) është aktor francez, i cili është bërë i njohur, duke ju falenderuar vales së re të filmave francez, gjatë viteve të 1960[1] , ndërsa në vitet 1970-ta është për yll i filameve të zhanrit aksion.

Jean-Paul Belmondo
U lind në9 prill 1933
Kombësiafranceze
TitulliBelmondo në 2001 Cannes Film Festival

Filmografia

Redakto

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  Commons: Jean-Paul Belmondo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale