John Marwood Cleese lindi më 27 tetor 1939Weston-super-Mare, Somerset. Është një komedian dhe aktor britanik. Ka qenë anëtar i grupit komik Monty Python.

Cleese, 2014

Filmografia Redakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.