Jorge Dely Valdés (lindur më 12 Mars 1967) është një ish-futbollist panamase.

Jorge Dely Valdés
Të dhënat personale
Emri i plotëJorge Dely Valdés
Data e lindjes (1967-03-12) 12 Mars, 1967 (53 vjeç)
Vendi i lindjesColón, Panamaja
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985-1987Atlético Colón
1988-1989Deportivo Paraguayo
1989-1990El Porvenir
1991Nacional
1992Unión Española
1993-1994Toshiba
1995Cerezo Osaka
1996Tosu Futures
1997-1998Consadole Sapporo
1999-2000Colorado Rapids
2001-2002Omiya Ardija
2003Kawasaki Frontale
2003-2005Arabe Unido
Ekipi kombëtar
1991–2005Stampa:PANf48(19)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin panamase ka luajtur 48 ndeshje.

StatistikatRedakto

Stampa:PANf
Vite Ndeshje Gola
1991 1 0
1992 2 0
1993 0 0
1994 0 0
1995 2 0
1996 7 5
1997 0 0
1998 0 0
1999 1 1
2000 10 3
2001 8 7
2002 0 0
2003 0 0
2004 7 0
2005 10 3
Gjithsej 48 19

Lidhje të jashtmeRedakto