José Oscar Bernardi

futbollist brazilian

José Oscar Bernardi (lindur më 20 Qershor 1954) është një ish-futbollist brazilian.

José Oscar Bernardi
Të dhënat personale
Emri i plotëJosé Oscar Bernardi
Data e lindjes (1954-06-20) 20 Qershor, 1954 (67 vjeç)
Vendi i lindjesMonte Siao, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1972–1979Ponte Preta34(13)
1980New York Cosmos3(0)
1980–1987São Paulo294(6)
1987–1989Nissan Motors
Ekipi kombëtar
1978–1986Flag of Brazil.svg Brazili59(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 59 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Brazili
Vite Ndeshje Gola
1978 11 0
1979 1 0
1980 4 0
1981 13 0
1982 11 1
1983 0 0
1984 2 0
1985 11 0
1986 6 1
Gjithsej 59 2

Lidhje të jashtmeRedakto