Gáivuotna - Kåfjord është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 991 km² dhe popullsi 2332 banorë[1].

Gáivuotna - Kåfjord
Kåfjord Olderdalen.JPG
Stema zyrtare e Gáivuotna - Kåfjord
Popullsia
 • Gjithsej2.332
Faqja zyrtarewww.kafjord.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto