Klubi Futbollistik Flamurtari është klub futbollistik bazuar në Prishtinë, Kosovë. U themelua në vitin 1968 nga Rizah Ismaili, vëllai i tij Ismet Ismaili, Ibrahim Prapashtica dhe vëllai i tij Fehmi Prapashtica.

Flamurtari
Emri i plotëKlubi Futbollistik Flamurtari
Pseudonimi(et)Armata Kuq e Zi
Themeluar1968
StadiumiStadiumi Xhemail Ibishi
Kapaciteti5,000
PresidentiImer Ademi
TrajneriArtim Shaqiri
LigaSuperliga e Kosoves
2018–196
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

Emri u vendos nga Agim Sedllari. Klubi luan në divisionin e parë në Superliga e Kosoves.

KF Flamurtari ishte finalistë i sezonit 2006-2007 në Kupën e Kosovës. Prej vitit 1992 deri më 1999, Flamurtari fitoi Kupën e Kosovës dy herë.

Skuadra Redakto

Nr. Kombësia Poz. Lojtari
  Pt Naser Prapashtica
  Pt Burim Fejza
  Mb Blerim Kllokoqi
  Mb Lekë Pula
  Mb Bekim Isufi
  Mb Besim Slishani
  Mb Orhan Krasniqi
  Mf Visar Zogiani
  Mb Ngadhnjim Ademi
Nr. Kombësia Poz. Lojtari
  Mb Genc Shabanaj
  Mb Arbnor Guci
  Mf Faton Zejnullahu
  Mf Lorik Sylejmani
  Sm Arton Gashi
  Sm Qendrim Sejdiu
  Mf Artan Hajdari]]
  Mf Shemsi Osmani
  Sm Adonis Shaqiri

Lidhje të jashtme Redakto