Klubi Sportiv Pogradeci, KS Pogradeci është klub futbollistik shqiptar nga Pogradeci, është një nga klubet e para shqiptare themeluar në vitin 1932.

KS Pogradeci
KSPogradeci.gif
Emri i plotë Klubi Sportiv Pogradeci
Pseudonimi Liqenorët
Verdheblutë
Themelimi 1932; 88 vite më parë (1932)
Stadiumi Stadiumi Gjorgji Kyçyku
(Kapaciteti: 10,700)
Pronari Bashkia Pogradec
Presidenti Arian Terolli
Trajneri Festim Fetollari
Liga Kategoria e Parë
2017–18 Kategoria e Parë B, Vendi i 5-t
Fanella e parë
Fanella e dytë

SuksesetRedakto

Që nga themelimi KS Pogradeci ka arritur të fitojë 3 herë Kategorinë e Parë dhe 1 herë Kategorinë e Dytë.

Në sezonin 2006/07 KS Pogradeci u rendit në vend të 7 në Kategorinë e Parë duke mbledhur 27 pikë me një golavarazh 21-31.

Lojtare të famshëmRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto