Kahaber (Kaha) Kaladze (Georgian: კახაბერ (კახა) კალაძე, lindur më 27 shkurt, 1978 në Samtredia) është futbollist gjeorgjian që momentalisht luan për klubin Italian të Seria A, A.C. Milan

Kahaber Kaladze
Kakhaber Kaladze.jpg
Kaladze
Të dhënat personale
Emri i plotëKahaber Kaladze
Data e lindjes (1978-02-27) 27 Shkurt 1978 (43 vjeç)
Vendi i lindjesSamtredia, Gjerorgjia
Gjatësia1,86 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–1998Dinamo Tbilisi82(1)
1998–2001Dynamo Kyiv71(6)
2001–2010Milan194(12)
2010–2012Genoa53(1)
Gjithsej400(20)
Ekipi kombëtar
1993–1994Gjeorgjia U172(0)
1995Gjeorgjia U194(0)
1995–1996Gjeorgjia U213(0)
1996–2011Gjeorgjia83(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KarieraRedakto

StatistikatRedakto

ReferimetRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.