Karaçë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Karaçë
Fshat
Vendndodhja
Karaçë is located in Kosova
Karaçë
Karaçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 837 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 32″ Veri

20° 59′ 50″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto