Karaormani i Ri
Fshat
Vendndodhja
Karaormani i Ri is located in Republika e Maqedonisë
Karaormani i Ri
Karaormani i Ri
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 299 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 47′ 30″ Veri

22° 13′ 00″ Lindje

Popullsia 67 banorë (2002)