Karashëngjergji

fshat në Kosovë

Karashëngjergj është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shëngjergj.

Karashëngjergj
Shëngjergj
Fshat
Vendndodhja
Karashëngjergj is located in Kosova
Karashëngjergj
Karashëngjergj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 561 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 7″ Veri

20° 36′ 29″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto